Зареєструйся та отримай знижку
-5% гарантована знижка для зареєстрованих користувачів. Реєстрація | Вхід

Правильно підібране спортивне взуття дає змогу досягти показових результатів як у процесі тренування, так і під час гри. З огляду на різноманітність модельної низки, кросівки та кеди можна носити не тільки в спортивному залі, а й використовувати під час створення повсякденного образу. З огляду на цю особливість, варто уважно підійти до вибору взуття. Нижче пропонуємо інформацію, яка допоможе вам прийняти правильне рішення.

Тип стопи: особливості під час вибору взуття

За оцінками ортопедів, понад 30 % дорослого населення страждає від плоскостопості. Неправильно підібране взуття, особливо спортивні моделі, сприяють її розвитку. Тоді як грамотний вибір взуття знижує навантаження на стопу, забезпечуючи правильне анатомічне положення. Ідеальний варіант — моделі з внутрішньою підтримкою та функцією контролю руху.

Є й інша особливість: високий підйом. У цьому випадку варто звернути увагу на взуття з м’якими бічними прокладками, що пом’якшують удари із зовнішнього боку.

Тут також варто обирати взуття чітко за розміром. Нога має відчувати себе вільно, але без зайвого простору. У разі покупки моделі великого розміру не буде надійної фіксації, що може спричинити травмування під час тренування чи гри. Зворотна ситуація (вибір дуже вузького взуття) призводить до порушення нормального кровообігу, що створює додаткове навантаження на судини. Заняття спортом і так створює тиск, не варто його збільшувати.

Як обрати спортивне взуття: дієвий підхід

Оберіть для себе пораду в залежності від спортивного виду використання взуття.

  • Біг. З огляду на значне навантаження під час бігу варто обирати легкі моделі з повітряними подушками в підошві. Висока підошва (2–3 см) пом’якшить можливі удари. Обов’язкова особливість — твердий задник, що прикриває ахіллове сухожилля від травм.
  • Спортивна ходьба. Слушна особливість: жорстка підошва з яскраво вираженим малюнком протектора. Висока шнурівка надійно фіксує гомілковостопний суглоб у правильному положенні.
  • Фітнес. Тонкий матеріал верху (альтернативне рішення: сіточка) й рівна підошва. Взуття в такому виконанні зробить тренування в залі максимально продуктивним.
  • Футбол. Вибір бутс залежить від типу покриття футбольного поля. Моделі відрізняються кількістю, формою та розташуванням шипів на підошві. Важливий момент — не рекомендується використовувати бутси як повсякденне взуття, тому що це може нашкодити стопі.
  • Баскетбол. Складні маневри гравця на полі, інтенсивне навантаження під час гри вимагають особливого ставлення до вибору спортивного взуття. Гідне рішення — високі кеди з жорсткими боковинами. Твердий задник буде доречним елементом.
  • Теніс. Основне правило: взуття має щільно прилягати до ноги. Наявність жорсткого задника зігнутої форми виключає опускання п’яти під час різких рухів. Щоби тенісист не ковзав по корту, кросівки виготовляють спеціально із зигзагоподібним малюнком на підошві.

Обираючи спортивне взуття, варто звернути увагу на матеріал верху. Від нього залежить ціна моделі. Кросівки з натуральної шкіри відрізняються гарною зносостійкістю та здатністю приймати форму ноги. Альтернативний варіант: синтетичні матеріали з показовими характеристиками міцності.

Цікавить покупка спортивного взуття відмінної якості? Sport Hunter має великий асортимент моделей для футболу, бігу, трекінгу, кардіотренувань і занять фітнесом. Взуття підійде для досвідчених спортсменів і початківців.